Teplo je teplo


V posledních dnech jsem sice na teplo spíše nadával, než abych si ho pochvaloval, to ale proto, že to začátek léta s tímto přehnal a v paneláku tak bylo k nevydržení, přímo k zalknutí. A věřte mi, že až se ochladí, změním názor. Podobně jako snad všichni našinci. Protože horko sice není příjemné, ale přílišná zima zrovna tak.

Lze tedy očekávat, že až přijde zase ochlazení, a to zejména to zimní, budu po teple stejně jako všichni ostatní toužit. A bude-li ta možnost, zalezu někde ke kamnům a nehnu se od nich. Pokud tato samozřejmě budou hřát. Protože vývoj posledních měsíců napovídá tomu, že si možná našinci v zimě moc nezatopí, a to kvůli cenám energií, které se vyšplhaly už i teď hodně vysoko.

tepelné čerpadlo

Ano, je bohužel skutečností, že topení obvykle leze do peněz, že to bývá nejvyšší nebo aspoň jedna z nejvyšších položek v rozpočtu našich domácností. A vzhledem ke drahotě má stále více lidí problém se s ní vypořádat. A bude prý ještě hůř.

Ale to neznamená, že bychom museli nevyhnutelně mrznout, že bychom se doma museli balit u vypnutého topení do všech dek a snít o jaře. Dají se tu totiž dosahovat i nemalé úspory, a to když člověk ví, jak na to.

termostat topení

A jak na to? Pokud vsadíme na tepelná čerpadla, můžeme si docela polepšit. Protože třeba čerpadla Plzeň nabízejí i při minimální spotřebě energie nejvyšší možnou účinnost. Taková čerpadla, pracující na principu vzduch/voda, nám nabízejí skutečně úsporné vytápění. A co je na nich nejlepší, to je skutečnost, že si je lze pořizovat jak do novostaveb, tak i do modernizovaných objektů. A nejlepší pak je, když nám taková úsporná čerpadla zajistí kromě vytápění i neméně výhodnou dodávku teplé vody.

A proto si lidé tato čerpadla pořizují. Je to logické, protože na ně jednak mohou získat dotace, a jednak je tu díky úspoře energie zajištěna skutečně vysoká návratnost investovaných prostředků. A to přijde vhod zejména právě v dnešní době.