Vypínače a zásuvky v podobě komfortu a moderního designu

Dávno pominula doba, kdy nabídka byla orientována jen na klasické či dvojité typy. Dnes je tak zcela reálné zvolení si vypínače, jenž zvládá více světel najednou, či disponuje s nastavitelnou intenzitou požadovaného světla. Pokrok ve vývoji je i v podobě specifických vypínačů, jenž regulují světlo, termostat, pohybové čidlo apod. Dokonce dnes není žádný problém pro umístění i tam, kde je nereálné vedení kabelů. V tomto případě je volena bezdrátová verze.

zásuvka
 
Výběr dle funkce aneb zásadní element
 
Správná volba a výběr je zde podstatný, neboť od toho se odvíjí poté efektivita a využití. V případě jednopólového vypínače se jedná o výrobek, jenž má jen jeden vstup a výstup, funguje na podobném principu jako vypínač na lampičce. Jeho použití je tam, kde se pouze z jediného místa řídí jeden přístroj.
 
Známý křížový spínač má dvě dvojice vstupů a výstupů, je zařazován mezi dvojici střídavých spínačů. Systém umožňuje ovládání přístroje nejen z koncových vypínačů, ale rovněž i ze spínače a mezi nimi. Možné je i zapojení hned několika křížových spínačů.
 
Schodišťový spínač má pouze jeden společný přívod a dva vývody, k nimž se přívod střídavě připojuje. Tímto je tak reálné ovládání jednoho přístroje ze dvou odlišných míst.

víceúčelová zásuvka
 
Zaměřeno na design
 
Vypínače a zásuvky jsou nepochybně i interesantním prvkem zejména v interiéru. Elegance a komfort je v provedení rámečků. Výrobci tak nabízí a představují nové trendy a zároveň zůstává zachován klasický design. Vybírat vypínače a zásuvky lze z rozmanité nabídky lišící se nejen funkcí, designem, materiálem apod.
 
Klasický bílý materiál z plastu může působit fádně, navodit atmosféru dřívější doby, kdy v rámci nabídky nebyla jiná možnost volby. Nicméně se jedná o materiál, který stále má své opodstatnění a nachází využití v mnoha domácnostech. Ne vždy je možnou variantou pořízení luxusu v podobě dražšího materiálu.

CategoriesNezařazené