Přátelství s ex?! Proč NE!

Někdy vztah skončí, ale Vy zjistíte, že zrovna s tou holkou Vám bylo vážně skvěle. Sice jste ji nemiloval, ale povídat jste si mohli hodiny, máte podobné koníčky, stejný smysl pro humor… No, a proč nezůstat přátelé? Jednou za čas zajít na kávu, projet se na kole, povykládat si o nových partnerech. Proč ne?
 pauza u kávy
Samozřejmě, ne vždycky to jde a je to snadné. Některé ženy se prostě nechtějí smířit s rozchodem a jsou odhodlané udělat cokoli pro to, abyste se k nim vrátil. Pak pravděpodobně opravdu nezbývá nic jiného, než rychlý úprk do bezpečí.
 
Přátelství s ex je možné za podmínky, že rozchod chtějí oba dva, anebo jsou s rozchodovou situací oba dva aspoň trochu smíření a berou to opravdu jako finále. Pokud bude jeden z páru pořád doufat, že se to jednou vrátí zpět, přátelství opravdu nepůjde.
 
1. Nejprve si dejte pár dní pauzu
I když Vy už jste s aktuálním stavem smíření, u toho druhého to tak být nemusí. Dejte mu čas to přijmout tak jak to je a smířit se s tím. Každý je jiný, a tak to někomu bude trvat týden a někomu rok. Pokud však budete přáteli hned druhý den po rozchodu, pravděpodobně to bude pořád jakýsi „vztah“ plný ůzných intrik, manipulací a přesvědčování. Prostě dejte tomu nějaký čas, a pak svoji ex pozvěte třeba na kávu a uvidíte.
 
2. Dejte si hranice
Alespoň ze začátku je někdy potřeba mít určené hranice, o čem se nebude mluvit. Například nechcete slyšet o tom, co dělala Vaše ex s novým partnerem na víkendu v Itálii, apod. Časem žádná omezení potřebovat nebudete, ale ze začátku je to téměř nutnost. Přeci jen, byli jste spolu nějakou dobu a city se tak rychle nezmění.
 
3. Zapomeňte na minulost
Neoprašujte rány z minulosti, například důvody, proč jste se rozešli. Zapomeňte na to. Myšlenky na minulost se budou vracet, ale nemluvte o nich. Ne o těch špatných. Pokud své ex budete neustále vyčítat, jak příliš utrácela, nikdy jste jí nevěřil, že Vám není nevěrná apod., pravděpodobně přátelství dlouho nevydrží.
 zahřívání pod dekou
I přátelství s ex je cesta. Jednou jste někoho poznali a strávili s ním část svého života, pokud chcete, zkuste po vztahu cestu přátelství.

CategoriesNezařazené