Kolik vydělává hacker her

Člověk, který se přes dvacet let živil hackováním multiplayerových her, poskytl Americkému magazínu Vice, interview ve kterém popisuje své postupy. Podle jeho slov se u každé hry pro více hráčů dá najít nějaká skulinka v zabezpečení, na které se dá profitovat. 
 
Internetový svět je velmi nebezpečné prostředí, ale pro lidi se sníženou morálkou je to líheň finančních příležitostí. Jako první hru, kterou Manfred hacknul a udělal si z ní finanční byznys, byla Ultima Online
matrix a kódování
Manfred v letošním roce na hackerské konferenci Def Con chtěl demonstrovat před živým publikem jak během minut narušit ekonomickou část jedné z populárních MMO her. K živé demonstraci nakonec nedošlo, z důvodu povinnosti organizátorů provádět video záznam všech vystoupení. Takže aspoň máme zpověď člověk, který se skrývá pod přezdívkou Manfred a kterého vyzpovídal redaktor magazínu Vice.
vesmírná sonda na Marsu
Podvod ve virtuální realitě
Ve hře Dark of Camelot například Manfred využil chybu v přihlašování, díky které se mu podařilo zbohatnout tvořením kopií vzácných předmětů. Vše údajně začalo bez zištných důvodů již v roce 1997 na populárním titulu Ultima Online. V této době byly ještě běžné vytáčecí modemy a lidé hrající přes tento typ připojení velmi často končily jako snadná kořist hráčů s rychlím připojením. A kvůli frustrace způsobené častou smrtí se Manfred rozhodl pohrabat ve zdrojovém kódu, kde narazil na slabinu, která změnila poměr sil. Přišel totiž na způsob jak ostatním hráčům mazat nemovitosti a nahrazovat je za své. Jelikož mněla hra omezení v počtu vlastněných nemovitostí získal Manfred velmi užitečný zdroj.  
binární kódy na počítači
A tak se jednoho krásného dne rozhodl zkusit zpeněžit jeden z těchto snadno nabytých domů na portálu eBay, velkým překvapením byla pro něj transakce s výnosem 2 000 dolarů (téměř 50 000kč). A tak se z koníčku stal velmi výnosný počin. Po třech letech těžení zdrojů z Ultima Online mu začalo být prostředí až příliš uzavřené a přesedlal na jiné tituly.  Například Lord of the Rings, RIFT, Lineage 2, Shadowbane, Dark Age of Camelot, Age of Conan, Final Fantasy XI, Star Wars The Old Republic. Ve všech z těchto titulů se zadařilo najít skulinku, přes kterou se dalo přelévat peníze na Manfredův účet. Celkový obnos takto nepoctivě získaných peněz ale Manfred prozradit odmítl.

CategoriesNezařazené