Módní trendy podzimu 2019

Přehlídková mola promluvila a oslavila návrat devadesátek. Stejně tak i osmdesátek. Pokud Vám tedy bylo líto vyhodit své oblíbence z mládí, dost pravděpodobně najdete jejich uplatnění a co více, půjdete s aktuálními trendy, nastavenými módními domy Gucci, Chanel nebo Givenchi.

jedno pírko

Miniaturní kabelčička

Při nákupu kabelky se držte heslem – čím menší, tím lepší. Neočekávejte žádnou praktičnost, do takového doplňku nacpete telefon (vlastně spíš jenom SIM kartu) nebo kreditní kartu. Nikdy však obojí. No a co se týče klíčů, to se nechává čistě na kreativitě majitelky. Obdivné pohledy módních znalců jsou však zaručeny.

 

Fialová

Konci roku 2019 vládne fialová a levandulová. Pro odvážné jsou tu jednobarevné kousky právě v odstínu lavender nebo orchid, pro decentnejší look postačí doplňky v tomto nádechu. Inspiraci vezměte v modelech od Balenciaga, Tom Ford anebo Michael Kors.

fialový satén

Kápě

Za své letos vzalo motto “Každý superhrdina potřebuje kápi” a modelky zdobily sofistikované verze Supermanova pláště. Chanel ozdobil jeden z nejvýraznějších kousků tvídovým vzorem, Marc Jacobs sáhl odvážně po leopardím potisku. Fantazii se meze nekladou a své si najde každý.

 

Peří

Své místo obsadilo i peří – tentokrát jde ale o lehkou strukturu, která outfit povznáší. Valentino ozdobil lehkými peříčky okraje šatů, Proenza Schouler zas na top s odkrytými zády, obojí při chůzi navozuje božský look, jelikož jsou pírka lehká a vlají při sebemenším pohybu. Chůze v šatech Giambattista Valli navozuje efekt ovívání lehkým vánkem.

 

Satén

Satén už dávno není pouze materiálem určeným pro noční košilky a svůdné prádlo. Versace oživil své legendární šaty z devadesátek, následoval Giorgio Armani s lesklou balónovou košilí. Saténový look je vhodný nejen pro elegantní večeři, ale současně dotvoří denní outfit do kanceláře.

 

Další výrazné prvky, které zdobily modelky, byly pásky uvázané kolem pasu, zlatá barva nebo asymetrické výstřihy. Na malém českém rybníčku se jedná o vcelku extravagantní kousky, nicméně při vhodné kombinaci dokáží zaujmout každého kolemjdoucího.