4 návyky, které vám pomohou zvýšit vaši produktivitu

Zvyšování produktivity se v posledních letech stalo trendem, převážně vlivem uspěchaného životního stylu, který se k nám dostává z Ameriky a dalších obchodně orientovaných států. Chceme stihnout co nejvíce práce, v co nejkratším čase. Dosáhnout skutečného zvýšení produktivity je bohužel mnohdy náročnější, než bychom si přáli.
Zvýšenou produktivitu ocení především podnikatelé, nemají jistotu stálé práce a jejich plat se odvíjí hlavně od jejich skutečného výkonu. Naštěstí existují některé ověřené pracovní a životní návyky, které vaši produktivitu dokážou skutečně navýšit.organizace práce.jpg
 
1. Meditace
Meditace se v posledních letech stala velmi oblíbenou, není člověka, který by o ní aspoň jednou neslyšel. Prokazatelně nám pomáhá ve všech oblastech našeho života, její přinos nekončí jen u zvýšení produktivity. Lidé, kteří pravidelně meditují, zažívají větší radost ze života, větší sebekontrolu a mnohdy i zlepšení zdravotních problémů.
2. Pomodoro
Technika pomodoro je určená k dosažení maximálního výkonu v minimálním čase. Spočívá v tom, že si nastavíte časovač na 25 minut a po tuto dobu intenzivně pracujete. Po jejich uplynutí si dáte 5 minut přestávku a následovně pracujete dalších 25 minut, to opakujete, dokud se necítíte unaveni nebo nedokončíte to na čem pracujete. Tím se skloubí efektivita intenzivní práce a dostatečného odpočinku.nárůst produktivity.jpg
3. Cvičení
Mnoho studií potvrzuje blahodárný vliv pohybu na zdraví a produktivitu. Pokud se budete pravidelně věnovat pohybu, zlepší se nejen vaše produktivita, ale i zdraví a celková radost ze života. Díky cvičení se také stanete odolnější vůči stresu a vydržíte déle a intenzivněji pracovat.
Všeho moc ale škodí, proto dbejte na své limity a preferujte pohyb o takové intenzitě, která vám rozproudí krev, ale nevyčerpá vás.
4. Stravování
Strava má mocný vliv na naše tělo i mysl. To, co jíme silně ovlivňuje naše zdraví, psychiku i fyzickou kondici. Některé tradiční léčebné systémy poskytují informace o tom, jak se stravovat, abychom byli zdraví a cítily se dobře. Přechod od klasického bezmyšlenkovitého způsobu stravování může být zpočátku těžký, brzy se ale pozitivně odrazí na vaší produktivitě i celkovém zdraví.