Dárek pro ženy

Dárek pro ženy

Pokud přemýšlíte, čím byste potěšili svou manželku, přítelkyni nebo třeba maminku, pak věřte, že každou ženu jistě potěší nějaký pěkný šperk. Vybírat můžete z náušnic, řetízků, náramků, prstenů nebo třeba přívěšků. Již tradičně je nejvíce oblíbené zlato, a to buď klasické žluté, o něco dražší zlato bílé nebo také existuje zlato červené či růžové. Svůj červený nádech získává díky přidání mědi do slitiny. Šperky z červeného zlata se jistě budou líbit všem romantickým a křehkým ženám, které tyto odstíny hlavně upřednostňují. Šperky ale rozhodně nemusí být jen ze zlata či stříbra. Velmi pěkné a oblíbené jsou i šperky vyrobené kombinací přírodních materiálů. Vznikají tak opravdu originální šperky, kterými se jistě ráda ozdobí nejedna žena.

srdce

Velice étericky působí různé malé mušličky, navlečené například na vlasci. Může z nich být velký náhrdelník nebo klidně malý náramek. Další pěknou přírodninou jsou perly nebo peříčka. Svoji téměř speciální kategorii tvoří šperky vyrobené ze dřeva. Jedná se o velmi pěkné a ručně vyráběné šperky, které nesou jakýsi podpis svého tvůrce.

naramek

Každý zhotovitel takových originálních šperků má svůj styl a dalo by se říci i jakýsi rukopis. Při výrobě těchto šperků dává vyniknout svému uměleckému cítění nebo třeba momentální náladě. Některé šperky si můžete nechat vyrobit pro speciální příležitosti na míru. Fantazii se meze nekladou a zruční a šikovní zlatníci už dnes dokážou splnit prakticky jakékoli přání. Velmi pěkně mohou působit i šperky se zapojením prvků skla, plastů či drobných lesklých korálků. Nebo lze použít i různé polodrahokamy či minerály. Ty působí velmi zdobně a jsou jim také připisovány různé léčebné či spirituální účinky. Některé kameny se přímo pojí se znameními zvěrokruhu. Velmi pěkné jsou například křišťály, acháty, růženíny nebo vltavíny.