Jak na oteklý obličej

Důvodů proč je váš obličej po ránu nateklý může být celá řada. Příčinou je, že se přes noc nahromadilo příliš mnoho tekutin ve tkáních. Nyní si vyloučíme závažnější onemocnění jako je například porucha štítné žlázy, onemocnění ledvin či alergie. S tím byste se měla vydat k lékaři. A podíváme se na běžné příčiny oteklého obličeje a zároveň vám poradíme tipy, jak proti tomu bojovat.

Alkohol

Alkohol spouští vyplavování stresového hormonu kortizolu, který vede k ukládání tuku. A jelikož tuk na sebe váže vodu a ukládá se především ve tvářích, můžou se vám ty 2 skleničky denně bílého vína pěkně vymstít.

Tip: alkoholické nápoje omezte na minimum nebo ještě lépe úplně vyškrtněte

maska

Kofein a příliš mnoho soli

Tělo začne vodu zadržovat, pokud máte ve stravě příliš vysoký příjem soli, kofeinu a sacharidů. 

Tip: zkuste kofein, sůl i sacharidy zredukovat a pozorujte změny

Dehydratace

Jestliže málo pijete, tělo začne vodu zadržovat o to více. Dělá si tak pojistku, kdybyste příště dala ještě méně. Proto si začněte hlídat kolik toho za den vypijete. Na stole mějte neustále sklenici s vodou. A na cesty ven přidejte do své povinné výbavy stylovou flašku na vodu, samozřejmě plnou.

postel

Nekvalitní spánek

A to především nedostatek spánku. Začněte dodržovat pravidla spánkové hygieny. Každý večer ulehejte ve stejnou hodinu a spěte 8 hodin. Ložnici dobře vyvětrejte a zatemněte. A minimálně hodinu před spaním vypněte všechny elektronické přístroje. 

Tip: abyste neměla obličej ráno pomačkaný, volte saténové povlečení a pod hlavu si dejte 2 polštáře, voda se tak nebude zadržovat v podkoží obličeje

Co vám ještě pomůže 

  • ranní masáž: od středu obličeje odveďte přebytečnou tekutinu jemnými tlaky směrem ven
  • čaj: vylouhované, vychladlé sáčky s čajem přiložte na obličej a nechte 15 minut působit
  • okurka: salátovou okurku nakrájejte na plátky a udělejte si obklad, po 15 minutách sundejte
  • voda a led: opláchněte si nateklý obličej studenou vodou nebo dejte kostky ledu do utěrky a jemně přejíždějte po tvářích