Co budete potřebovat ke hře na kytaru

Jak se naučit hrát na kytaru https://petanovykurzy.cz/. Že budete potřebovat jako začínající hráči na kytaru samotný nástroj, je asi zbytečné popisovat. Kromě toho bude nutné si opatřit ladičku, popruh a nějaký futrál, případně náhradní struny, což je základní příslušenství, a na toto téma vám obvykle poradí i samotní prodejci kytar. Jakou kytaru si pořídit, je téma na jiný článek, poměrně složitější na jednoduchý rozbor, a chcete-li poradit, obracejte se vždy na někoho zkušeného, kdo vám chce předat své znalosti a dovednosti, aniž by na vás jen vydělával.

hra na kytaru

Trpělivost – ke hře na kytaru budete potřebovat obrovskou trpělivost, protože vám nikdo nemůže zaručit, jak se naučit hrát na kytaru během jediného dne. Výuka potrvá týdny, měsíce, možná roky, podle toho, jakého úspěchu chcete docílit. Samozřejmě tu platí přímá úměra – čím více času hře na kytaru budete věnovat, tím lepší a rychlejší výsledky.

Znalost základních akordů – pro začátek vystačíte se základními akordy, zejména u některých trampských či lidových písní. Dají se naučit hrát již za několik dní a patří sem G dur, C dur, D moll, A dur, A moll, E dur, E moll, A7, D7. Akordy těžší, zejména tzv. barré, což je překlad ukazováčku přes všechny struny na jednom pražci, si ponechejte až na pozdější dobu, kdy se vám zároveň vytvoří na bříškách prstů mozoly.

kytara na trávníku

Mozoly – ocelové i nylonové struny jsou natolik tvrdé, že vyžadují značný přítlak na pražec, aby byl akord dostatečně znělý, což také poznáte na vaší pokožce bříšek prstů. Dokud se vám nevytvoří mozoly, bude hraní poměrně nepříjemné a někdy i bolestivé. Chce to však vytrvat v úsilí a nepolevit, s mozoly pak bude hraní snazší.

Zpěvník – hraní na kytaru se obvykle, alespoň ze začátku, neobejde bez nějaké inspirace, jako je kytarový zpěvník. Dají se pořídit v papírové podobě i elektronické, z Internetu lze stáhnout spoustu skladeb i s akordy v poměrně širokém rozsahu písní lidových, trampských, folkových, country i pop music.