Bez vysavače to nejde

Pokud si hodláte pořídit na svou zahradu nebo jiné příhodné místo bazén, nesmíte zapomenout ani na pořízení si nezbytného příslušenství k tomuto. Protože bez toho by sice bazén zůstal bazénem, ale ke svému účelu by se používat nedal. Protože by v něm jednoduše nebyla ona vytoužená stříbřitá, blankytná, křišťálová, průzračná, prostě dokonale čistá voda, ale spíše něco tu více a tu méně odpudivého, do čeho by nakonec soudný člověk nevlezl, ani kdyby mu za to slibovali nevím co.
kapka nad hladinou
O tom, že se do bazénu přidává nějaká chemie, už zřejmě slyšel každý, a kdo se někdy v bazénu koupal, zřejmě přišel i na to, že jde hlavně o tu s chlórem, který bývá v takové bazénové vodě nepřehlédnutelný. Nebo spíše nepřečichnutelný. Ovšem v tom ostatním už možná budete coby osoby bez praxe tápat, a proto by vám bylo záhodno raději připomenout, že jsou více než důležité i:
1) filtrace
2) plováky
3) síťka na lovení plovoucího odpadu
4) již výše zmíněná chemie, ovšem nikoliv jen ta s obsahem chlóru, ale i lecjaká jiná
5) a také bazénový vysavač.
Máte-li mne právě za blázna, s tím, že v bazénu nemáte a ani nebudete mít koberec a tudíž ho luxovat nebude třeba a bazenovy vysavačtedy lze oželet, vyvedu vás rychle z omylu.
Jakkoliv totiž nebude dno vašeho bazénu potaženo žádnou podlahovou textilií, dříve či později by se vám pokrylo něčím, co byste tam věru rádi neviděli. Vrstvou všeho možného, co tam do vody napadalo, kleslo ke dnu a počalo zahnívat.
bazén u terasy
A aby právě k tomu nedošlo, je potřeba bazénový vysavač. Zařízení, jež dokáže právě takové usazeniny jako jediné spolehlivě odstraňovat a udržuje tak vodu čistější. Přičemž je vlastně vcelku lhostejno, vyberete-li si vysavač automatický, poloautomatický nebo ruční. Rozdíl mezi nimi spočívá hlavně v tom, nakolik je ten který typ vhodný pro ten který bazén. Protože je logické, že menší bazének se snadno vyčistí i ručně, zatímco na velký je lepší nasadit něco aspoň částečně automatizované, co člověku ušetří nemálo práce.
Hlavní je však na takový vysavač nezapomenout. Protože bez něj byste se moc dlouho spokojeně nekoupali. To mi věřte.