Ženám po čtyřicítce sluší nejvíc kratší vlasy

Myslíte si, že dlouhé vlasy už nejsou pro vás a že to raději přenecháte mladším, necítíte se ve svém momentálním účesu? Jak správně vybrat ten, který bude slušet právě vám? Pokud si připadáte se svým účesem nevkusně a příliš „snažím se dokázat si, že jsem ještě pořád dvacítka“, nejspíš je načase začít přemýšlet o změně.

–          Jaký na to mají názor odborníci? 
Většina kosmetiček, kadeřnic a vizážistů se domnívá, že některé účesy už v jistém věku nemusí být pro některé ženy ideální. Vizážisté také tvrdí, že je nejdůležitější to, aby se žena cítila se svým účesem spokojena – s tím souhlasí také psychologové, protože podle výzkumů amerických psychologů se až čtyřicet procent žen cítí jenom tak sebevědomě, jak se jim ráno povedou upravit vlasy. Čtyřicet procent je vysoké číslo.

Jaké vlasy budou sedět právě vám?
–          Krátké vlasy: pokud si myslíte, že je načase nechat si vlasy zkrátit? Dejte si pozor na to, jaký typ účesu zvolíte. Pokud máte hodně vlasů a jste sportovní typ, budou vám sedět vlasy do čela, délka vlasů po ramena a konečky vytočené ven.

Ať už si necháte vlasy zkrátit a vystylingovat do nejrůznějších účesů, nezapomeňte, že se musíte o své vlasy starat a pomáhat jim držet tvar – k tomu používejte:
–          Tužidla
–          Gely
–          Laky na vlasy
–          Tuhé pěny
–          Zmrazovače
–          Stylingové krémy

Krátké vlasy sluší hlavně ženám s výrazným a pravidelným pěkným obličejem. Vlasy totiž při krátkém střihu zdůrazňují váš obličej a všechna pozornost tak může být na všem, co se vám na sobě nelíbí. Ať už je to větší nos nebo nějaká nedokonalost. Krátké vlasy také zvýrazňují lícní kosti, které určitě zvládnete zvýraznit i bronzerem a tvářenkou.

–          Vlasy na ramena a ofina
Říká se, že tento účes může ubrat až pět let. Pokud máte husté a zdravé vlasy, určitě zvolte tento účes. Vlasy můžete vykroutit jemně konečky k tváři. Tento účes je vhodnější pro světlejší typy vlasů.

–          Černé vlasy
Pokud máte vlasy tmavé, dejte přednost kadeřím a delším postupně sestříhaným vlasům k ramenům.

CategoriesNezařazené