Poznejte skutečnou tvář Fidelovy Kuby

Pokud neplánujete jenom odpočívat na plážích Varadera, nejznámější pláže celé Kuby ale hodláte ji prozkoumat, máme pro vás několik tipů na výlety a místa, která v turistickém průvodci nenajdete, ale také místa, která zůstávají utajena mnohým znalým cestovatelům. Jste připraveni na výlet po Fidelově zemi?

–          Nezapomeňte při tom objevování míst také na zdejší gastronomii nebo doutníky. Připravili byste se o mnoho, kdybyste nevyzkoušeli zdejší rum, nebo třeba cigarety. Nezapomeňte, že poznávání kultury ostrova není jenom o místech, ale také o kultuře, produktech a samozřejmě o obyvatelích

Umíte alespoň trochu španělsky?
Budete muset, angličtina vám na tomto ostrově stačit nebude. Navíc se na venkově často setkáte s mírným odporem k tomuto jazyku.

Kubánci mají muzeum na každém rohu

Neuvěřitelné množství muzeí skutečně upoutá vaši pozornost. Kubánská lidová republika překypuje touhou všechno ukazovat a vystavovat, zvlášť když je opravdu čím se chlubit.

–          Havanské muzeum Ministerstva vnitra
Zde se můžete trochu pobavit, protože toto muzeum je vlastně expozice vymyšlených akcí a atentátů kapitalismu na komunismus a také na samotného Fidela Castra. Všechny jsou zde ukazovány jako krajně primitivní, a hlavně hloupé a poněkud neproveditelné. Podle tohoto muzea a zdejších lidí Fidel Castro přežil více než šest set padesát pokusů o vraždu, atentát nebo sesazení.

–          Guantánamo
Mezi kaktusy vidíte minová pole, která jsou tu nastražena, kdyby se zde chtěla vylodit vojska USA. Nachází se tu také vojenská základna vždy připravena k útoku na západního nepřítele.

–          Castro Ruz
Zde se poslední dva prezidenti Kuby, Fidel a jeho bratr Raúl Castro, narodili a vyrůstali. Tato vesnička je přístupná pouze za poplatek. Stojí zde statek a vlastně mu patřilo celé městečko.

–          Lázeňské město San Diego

Po náročném objevování se takové masáže hodí. Najdete tady ale také zbytky japonské vily místního velvyslance z doby před revolucí, kterou na ostrově provedl Fidel Castro v minulém století.

CategoriesNezařazené