Pro a proti u fixních úrokových sazeb hypoték

Nechali jste si zpracovat nabídky několika bank kvůli žádosti o hypoteční úvěr? Už jste vybrali i tu pravou, která vám vyhovovala svými podmínkami a která vám nabídla atraktivní výši úrokové sazby?

Pokud je pro vás taková nabídka úrokové sazby dostatečně atraktivní, můžete si ji na určité období nechat „zmrazit“ a po tu dobu se její výše nebude moci měnit https://www.hypotekybezregistru.cz/a46-fixni-urokova-sazba/.
pořízení nového bydlení

Jak se ale rozhodnout?

Banka vám nabídla možnost si na období několika let výši úrokové sazby tzv. zafixovat, ale vy si nejste jisti, zda do toho jít či nikoliv? V takovém případě tedy budete stát před rozhodnutím, zdali zvolit pevnou nebo variabilní výši. Podle čeho se rozhodnout, aby takové rozhodnutí bylo správné? Nikdo vám bohužel neřekne, jaký bude vývoj v následujících letech, proto je mnohdy takové rozhodnutí sázkou do loterie. Je tedy jen na vás a na vašem uvážení, zdali se rozhodnete pro pevnou nebo variabilní výši. Pokud si zvolíte proměnlivou výši, pak se vám může v průběhu splácení hypotéky stát, že v případě snížení úrokové sazby budete splácet méně a také naopak v případě jejího zvýšení zase splácet více.

Lze podle finančního trhu očekávat, že výše úrokových sazeb budou stoupat? Pak je pro vás ideální nechat si tu vaši aktuální „zmrazit“, a to na dobu jednoho roku až pěti let. Toto rozhodnutí je pro vás také jako stvořené, pokud nemáte příliš mnoho finančních rezerv, a tedy potřebujete mít naplánované vaše pravidelné výdaje do budoucna. V takovém případě je právě pevná sazba to nejlepší řešení.
úroková sazba

Obraťte se na finančního poradce

Pokud v oblasti hypoték tápete, můžete také kontaktovat nezávislého finančního poradce, který vám poradí, jak se rozhodnout tak, aby pro vás a vaši rodinnou finanční situaci bylo takové rozhodnutí co nejlepší a nejvýhodnější.