Kde si půjčíte snadno?

Někdy se to tak sejde, že člověku přestanou jeho peníze stačit na to, aby jimi pokrýval své běžné výdaje. A to je nepříjemná situace, protože bez placení se nedostávají ani ty nejdůležitější věci, které dotyčný potřebuje. A nikdo z nás není nikdy zbaven rizika, že to může jednoho dne potkat i jeho.

A proto by měl být každý aspoň teoreticky připraven i na takovou eventualitu, že se ocitne v klidně i nezvladatelné finanční tísni. Měl by vědět, co by si měl počít, kdyby ho takové potíže postihly též.

A co znamená být připraven na eventualitu, že člověku nebudou někdy jeho příjmy stačit na pokrytí výdajů? Znamená to mimo jiné vědět nebo mít aspoň tušení, kde někomu takovému v nouzi nejvyšší peníze půjčí.

britská padesátka

Nesmějte se. Jestli si myslíte, že se v podobné situaci stačí obrátit na banku a ta potřebnou půjčku poskytne, mýlíte se. Tak tomu nejednou není. Banky sice půjčují, ale bezvýhradně bonitním žadatelům, tedy těm, kdo mohou prokázat své vysoké příjmy, dokonalé registry dlužníků a další přednosti. Ti ostatní, mezi něž patří právě lidé ve finančních potížích, mívají naopak smůlu.

Ale i ti chudí přece potřebují půjčit. A nejednou ještě zoufaleji než ti movitější. A proto existuje i nejlevnější hypotéka od nebankovní společnosti, jež je tu právě pro někoho takového.

britské libry

U nebankovních hypoték totiž nevadí ani to, že může zájemce o půjčení si doložit jenom poměrně nízký, ale ke splácení pořád ještě dostačující příjem, ba dokonce ani záznam v registrech dlužníků, hrozící exekuce a podobné obtíže. To vše tu totiž kompenzuje nemovitost, jež se musí dát za takovou hypotéku do zástavy.

A ten, kdo může svoji nemovitost nabídnout, tak má prakticky jisté, že zrovna u této nebankovní nabídky uspěje. A získá peníze, jež mu scházejí. A to i když jde o skutečně velké peníze, jejichž splácení se povleče klidně až tři desítky let.