Hurá na Zážitkový tábor

Pokud se rozhodnete, že svému dítěti umožníte během letních prázdnin pobyt na Zážitkovém táboře, s přihláškou neotálejte. Zájem je o tento způsob táborníčení rok od roku větší a tak se může stát, že vámi vybraný turnus už bude plně obsazen. To nejdůležitější rozhodnutí určitě nechejte na svých dětech. Vybrat si zájmové zaměření si musí každé samo. Ať už podle svých současných koníčků. Anebo mohou táborový čas věnovat činnosti, kterou se chtějí naučit. Z letošní bohaté nabídky si určitě vyberou obor, který je bude bavit. 

Zážitkový tábor

Pro všechny děti, které mají rády výtvarné umění, je připraven ateliér Základy profesionální kresby a malby. Určen je pro věkovou skupinu 12 – 17 let. U které se předpokládá, že děti už mají zvládnuty základy kreslení. Ale přihlásit se mohou i ti, kteří se chtějí malbě naučit. Proto jsou účastníci hned po příjezdu rozděleni do tří skupin. Od začátečníků, přes mírně pokročilé po ty, kteří se chystají na studium umělecké školy. Všechny tři skupiny budou pracovat na podobných námětech a obdobnými technikami. Ale na ty, kteří začínají budou kladeny nižší nároky. Doprovodný program je pro všechna zaměření shodný. Vodní sporty, míčové hry, diskotéky.

Zážitkový tábor

Oblíbeným táborem je v poslední době u mnoha dětí Kuchařský tábor. Školu vaření s šéfkuchařem rádi absolvují jak chlapci, tak děvčata. Profesionální kuchař učí děti nejen, jak jídlo připravovat. Ale i jak ho co nejlépe prezentovat na talíři. Při společném ochutnávání vlastnoručně uvařeného jídla se při stolování navíc děti naučí potřebné etiketě. Která jim je dobrým vkladem do života. Pobyt je sice zaměřen na vaření, ale rovněž v denním programu nechybí sportovní utkání, koupání, výlety do okolí či večerní táboráky. Při kterých zdatní mladí kuchaři připraví ochutnávku dobrot pro ostatní táborníky. 

Kytarový tábor si často vybírají chlapci. Na závěr pobytu i ti, kteří přijeli jako úplní začátečníci, dokáží u táboráku zahrát oblíbené trampské písničky. Pro ty pokročilé jsou na pořadu složitější skladby a zdokonalování techniky. Po intenzivním týdnu výuky na kytaru jsou tito hráči schopni vytvořit kapelu. A na rozloučenou zahrát na vlastním koncertě všem účastníkům Zážitkového tábora společnou skladbu. Kromě hudební výuky doprovází celý pobyt dětí všechny sportovní, vodní a oddychové aktivity.