Přehlídka světel

Když navštívíme nějaký obchod s prodejem různých svítidel nebo žárovek a dalších světelných doplňků, tak se nestačíme divit, jaké tvary nebo vůbec světelné efekty se dají pořídit. Není pak již nic nemožného sladit pěkně celý byt v nějakém stylu a doplnit ho různými druhy nejen samotných svítidel, ale i světelných efektů. Není pak nic jednoduššího vytvořit si prostředí podle vlastně barev světla. Pokud ale nechceme měnit design lustrů nebo lamp, tak nevadí, podle patice si lze doplnit vhodnou žárovku a i to hodně změní celkový pohled. Jsou ale místa, která skutečně potřebujeme hodně osvítit, jako jsou například pracovní plochy. Tady existuje několik možností a záleží jen na nás, který si vybereme.

kuchyně

Kuchyňská linka, dílna, psací stůl a mnohé tmavé kouty

Je pravdou, že také záleží na tom, jakou práci budeme provádět a jak moc potřebujeme plochu osvítit. Pokud se zaměříme například na kuchyňskou pracovní plochu, tak zde potřebujeme vidět na svoji práci vcelku do detailů, abychom předešli nehodám. K tomu nám může skvěle posloužit zářivka T5, která vydává velmi jasné světlo, které je podobné dennímu svitu. Pak se i lépe pracuje, že člověk osvítí to, co potřebuje a není tolik unavený. Zkrátka práce půjde pěkně od ruky. Dá se upevnit na vrchní skříňky kuchyňské linky nebo přímo na zeď či obklady, záleží na jejím provedení.

dekorace

Zářivka je vhodná pro akvaristy

Na osvětlení akvárií jsou vhodné zářivky. T8 se používaly vcelku běžně, než je nahradily T5 a není divu. Rozdíl není jen v tloušťce, ale i ve výkonu. To ji samozřejmě staví do žádané role. Vždyť její svítivost je až o 20 % vyšší a samozřejmě je zároveň úspornější. Dále se připojuje na elektronický předřadník, což zase způsobí, že při rozsvícení nebliká, nemá takový odběr elektrického proudu a to je zase další výhoda její životnosti. Světlo je podobné dennímu, tudíž krásně osvítí akvárium a zvýrazní rybičky a prospívá i rostlinkám. To je síla světla.